Usg Dopplera

USG Dopplera to badanie nieinwazyjne pozwalające ocenić wymiary, morfologię naczyń i przepływ krwi w tętnicach i żyłach. Nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta i stanowi niezbędny element diagnostyki schorzeń układu naczyniowego.

Pozwala na wykrycie groźnych dla życia chorób takich jak: tętniaki, zakrzepice, zwężenia i niedrożności naczyń w przebiegu miażdżycy i chorób zapalnych naczyń.

Po zakończonym badaniu pacjent otrzyma opis i od razu może uzyskać specjalistyczną konsultację w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

Badania wykonuję aparatem MyLab™Seven firmy ESAOTE. Jest to nowoczesny, cyfrowy, bogato wyposażony aparat, posiada szeroki wybór specjalistycznych ustawień i aplikacji, o doskonałej ergonomii jest bardzo cichy w pracy, stwarza przyjazne warunki zarówno dla użytkownika jak i dla badanych pacjentów. Posiada Doppler spektralny (pulsacyjny i ciągły), Doppler kolorowy, Power Doppler (także kierunkowy), automatyczny obrys i wyznaczanie parametrów przepływu. Badanie jest wykonywane w pozycji leżącej, w niektórych sytuacjach np. przy badaniu układu żylnego wymaga pionizacji.

Po zakończeniu badania pacjent otrzymuje jego opis z konsultacją.

Scroll to top